دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

چرا باید حقوق را در دانشکده حقوق بیاموزم؟

آموزش حقوق باید در مؤسسات حقوقی فراگرفته شود. پروفسور گراهام ویرگو استاد حقوق خصوصی دانشکده حقوق دانشگاه کمبریج در یک ویدیو به چرایی آموزش حقوق می پردازد.

?Why we should study Law at University if we don’t want to become a lawyer

چرا باید حقوق را در مراکز آموزش حقوق بیاموزم، اگر نخواهیم حقوقدان و وکیل شوم؟

آموزش حقوق باید در دانشکده حقوق یا مؤسساتی که به این منظور فعالیت می نمایند، آموخته شود.

Professor Graham Virgo استاد حقوق خصوصی دانشکده حقوق دانشگاه کمبریج، به این نکته می پردازد.

ایشان عقیده دارند، گرچه علی اصول افرادی که در دانشکده های حقوق تحصیل می کنند، می خواهند حقوقدان شوند اما به چه دلایلی حتی اگر نخواهیم یک حقوقدان و وکیل شویم، لازم می آید تا مطالبی حقوقی را دانشکده های حقوق بیاموزیم و این آموزش چه تفاوتی با آموزش های خارج از دانشکده دارد.

مشاهده این فایل به کاربرانی توصیه می شود که زبان انگلیسی آنان از حد متوسط به بالا بوده و با اصلاحات حقوقی نیز آشنایی نسبی دارند.

منبع: قضاوت آنلاین

2 دیدگاه دربارهٔ «چرا باید حقوق را در دانشکده حقوق بیاموزم؟»

درود
من با بایدش صد در صد مخالفم، چون اگر مطالعه و تطبیق نداشته باشی، هیچی نمیشی.
سواد یعنی جستجوی مطالب از منابع مختلف و معتبر در هر موردی که نیاز داری، سواد نمی تواند مدرک باشد.
وکلای بسیاری می شناسم که فقط حالت دلال دارند و بس، وقتی پرونده‌ایی می‌گیرن نمی‌رن مطالعه کنن و موکل را به دردسر و اضطراب میاندازن چون دروغ میگن و تخصصی برخورد نمی‌کنن ،
واسه همین به اکثر وکلای رسمی اعتقاد ندارم.
وکیل نیستم و خیلی با وکیل رسمی بودن میانه ندارم اما بشدت جستجو می‌کنم.

با سلام
ضمن تصدیق این که، سواد و تخصص در مدرک نیست، واژه «باید» مفروض به آموزش اصولی حقوق برای تبدیل شدن به یک حقوقدان واقعی است که خارج از دانشکده حقوق، امکان نیل به آن میسر نیست.
شکی نیست که در خارج از دانشکده حقوق نیز می توان به آموزش آن پرداخت اما این شیوه هیچگاه شما را به یک حقوقدانان تبدیل نخواهد کرد.
نوشته‌های حقوقی شخصی که فاقد تحصیلات آکادمیک باشد،با اقبال عمومی متخصصان این حوزه مواجهه نخواهد شد. اگر منصفانه به موضوع نگاه کنیم، نوشته های کارشناس حقوق با نوشته های ایشان بعد از اتمام تحصیلات تکمیلی مقاطع ارشد و دکتری، بسیار متفاوت می شود.
هرچند مقصود شما از واژگان «وکلای رسمی» مشخصاً معین نیست که چه بخشی از جامعه وکلا با چه ویژگی‌هایی، از کدامیک از دو مرجع «کانون وکلای دادگستری» و «كانون ملی مشاوران حقوقی، وكلاء و كارشناسان» است اما با رویکرد غیرتخصصی و غیرحرفه ای بعضی از آنان که متأسفانه در حال شیوع هم است، با شما هم نظر بوده و خود عملا با این موارد مواجهه شدم.

دیدگاهتان را بنویسید