دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

شروع فعالیت وب سایت لوتیوب

شروع فعالیت وب سایت لوتیوب و انتشار اولین پست در بیان علت تأسیس این سایت، تعیین اهداف کوتاه و بلند مدت آن و نیز نحوه دسترسی به این اهداف است.

به نام خداوند دانای دادگر

شروع فعالیت جدی ما در قضاوت آنلاین صورت گرفت که نخستین بار در آن اقدام به انتشار فایل های صوتی و ویدیویی آمورش حقوق نیز نمودم. با گذشت سه سال، رفته رفته بانک فایل های چند رسانه ما زیاد شد و ضرورت وجود وب سایتی مستقل برای انتشار آن ها احساس شد تا این فایل ها در دسته بندی های مشخصی قرار و دسترسی کاربران به آنها به سهولت صورت گیرد. در راه نیل به این مقصود بود که لوتیوب در ساعت 22:03 شامگاه روز شنبه مورخ  25 خرداد 1397 پا به عرصه وجود در فضای مجازی نهاد.

با گسترش دنیای وب و پیشرفت روزافزون تکنولوژی‌‌ها، رسانه‌ها جایگاه خود را بیش از پیش پیدا کردند، چرا  که به سهولت می توان محتوای یک کتاب چندین صفحه ای را در قالب یک فایل ویدیویی کوتاه آموزش داد. به همین دلیل است که شاهد ظهور رسانه های شبکه های اجتماعی، پادکست ها، ویدئو بلاگ ها و … با موضوعات متنوعی هستیم. ویدئو بلاگ ها گسترش و محبوبیت زیادی پیدا کردند، به طوری که خیلی از وبلاگ نویسان ترجیع می دهند بجای نوشتن مطالب، آن ها را به صورت فایل ویدئویی در اختیار مخاطبان قرار دهند. لوتیوب با آگاهی از ضرورت مزبور با دو هدف زیر آغاز به کار نموده است:

هدف کوتاه مدت

لوتیوب در ابتداء، در صدد گردآوری انواع فایل‌های آموزشی صوتی، ویدیویی حقوق که به صورت پراکنده در سایت های حقوقی یا غیرحقوقی وجود دارد، بوده تا آن ها در سایت واحد با دسته بندی های موضوعی مرتبط جهت سهولت دسترسی آسان کاربران به هریک از آنها قرار دهد. خاصه آن که، فایل های چند رسانه ای که در گذشته از سوی برخی سایت ها منتشر و به اشتراک گذاشته شده بود، به علت برچیده شدن سایت اصلی ، تمامی لینک های بی استفاده گردید و دیگر امکان دسترسی به این فایل میسر نیست اما از آنجایی که ما از سنوات ماضی غالب این فایل را جمع آوری و در بانک چند رسانه ای حقوق خود در اختیار داریم، در صدد اشتراک آن با کاربران برآیدیم. این اقدامات، هدف کوتاه مدت لوتیوب را تشکیل می دهد.

هدف بلند مدت

قصد فراهم سازی زمینه های لازم برای ارتقاء سایت به یک شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری فایل های چند رسانه به نحوی که کاربران بتوانند فایل های آموزش حقوق خود اعم از صوت و ویدیو را با دیگران به اشتراک بگذارند و در ایجاد و مدیریت پایگاه جامع آموزش چند رسانه ای مطالب حقوقی سهیم باشند، هدف بلند مدت لوتیوب می باشد.

دانلود غالب فایل ها از طریق لینک مستقیم صورت می گیرد که به این منظور هاست دانلود اختصاصی هم تدارک دیده شده است اما در عین حال، برخی از فایل ها را در معتبرترین وب سایت های به اشتراگ گذاری صوت و ویدیو مانند یوتبوب، آپارات و ساند کلود نیز منتشر کرده و لینک آن ها را در لوتیوب قرار خواهیم داد.

لوتیوب یک وب سایت خصوصی است که با هزینه شخصی اداره می‌شود و وابسته به هیچ نهاد یا ارگانی نبوده و صرفاً بر مبنای علاقه فردی و با نیت دستیابی به اهداف فوق تأسیس گردید.

نظرهای انتقادی و یا پیشنهادی شما که از طریق فرم تماس با ما بدست مان خواهید رسید، می تواند هادی ما در راه نیل به این اهداف باشد.

[lawtube]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *